Gdzie znajduje się centrum szczepień Kraków i jaką ma ofertę?

Odkryj centrum szczepień Kraków TropicalMed. To miejsce, gdzie wykonasz szczepienia tropikalne i powszechne oraz dowiedz się, jak zadbać o swoje zdrowie.

 • Największe centrum szczepień i medycyny podróży w małopolsce.
 • Szeroki wybór szczepionek i atrakcyjne ceny.
 • Doświadczeni lekarze medycyny podróży
vaccines

Wszystkie szczepionki dostępne na miejscu

W centrum szczepień TropicalMed dostępne są wszystkie szczepionki w dystrybucji w Polsce.

savings

Atrakcyjne ceny szczepionek

Oferujemy konkurencyjne stawki, dzięki którym każdy może zadbać o swoje zdrowie zarówno przed wyprawą do egzotycznych miejsc, jak i aktywności w Polsce

calendar_add_on

Wygodna rejestracja online i wiele dostępnych terminów

Nasz system rezerwacji online nie wymaga zakładania konta, a cały proces zajmuje nie więcej niż 30 sekund.

clinical_notes

Lekarze z doświadczeniem i aktualną wiedzą

Nasi lekarze posiadają doświadczenie w medycynie podróży. Mają także dostęp do aktualnych baz danych i zaleceń, aby ich rekomendacje odpowiadały na bieżące, a nie przeszłe, problemy.

Czym jest TropicalMed?
TropicalMed – medycyna podróży, szczepienia na choroby tropikalne, grypę i HPV ośrodek znajdujący się w centrum Krakowa. Nasz lekarz podróży udziela istotnych wskazówek przed wyjazdem. Można tu także zamówić i wykonać niezbędne szczepienia ochronne. Ważnym aspektem tego typu usług jest indywidualne podejście: każdy pacjent jest inny, a wycieczki – najróżniejsze.
Kiedy warto odwiedzić poradnię medycyny podróży?
TropicalMed w Krakowie to miejsce, gdzie zawsze czeka na Ciebie konsultacja z profesjonalistą i rzetelna pomoc medyczna. Zapraszamy więc wtedy, kiedy planujesz podróż (najlepiej 6-8 tygodni wcześniej), bądź po prostu pragniesz sprawdzić swoje zdrowie i uzyskać więcej informacji. Zadbaj o swój wyjazd od A do Z i nie zapomnij o najważniejszym, czyli zdrowiu!
Na co można się u nas zaszczepić?
Oferujemy wiele dostępnych na polskim rynku szczepionek. W Tropicalmed wszystko znajduje się w jednym miejscu, zarówno lekarz kwalifikujący do szczepienia, jak i wykonujący je. Dodatkowo nie musisz udawać się samodzielnie do apteki po odpowiedni preparat- zrobimy to za Ciebie! Po dokładny wykaz szczepionek zapraszamy na naszą stronę bądź do kontaktu telefonicznego.
Jakie są ceny szczepionek i konsultacji?
Ceny szczepionek i konsultacji są różne i zależą od tego, jaki preparat chcemy przyjąć. Przykładowe ceny:
 • WZW B - 139 zł
 • WZW A - 229 zł
 • dur brzuszny - 299 zł
 • żółta gorączka - 329 zł
 • HPV - 539 zł
Do ceny szczepień należy doliczyć cenę kwalifikacji - 70 zł.
W centrum szczepień TropicalMed oferujemy różnorodne pakiety, które umożliwiają obniżenie ceny szczepień. Szczegóły w cenniku
Jakie szczepienia są zalecane w Polsce?
Szczepienia zalecane w Polsce to m.in. szczepienie przeciwko HPV, kleszczowemu zapaleniu mózgu, grypie, czy też meningokokom. Dla osób w wieku 50+ również przeciwko WZW B i pneumokokom, a także dostępne od niedawna szczepienie na półpasiec. Dokładny zakres szczepień zalecanych zależy od wieku i indywidualnej sytuacji (np. palacze mają więcej zalecanych szczepień niż osoby niepalące). Należy też pamiętać o dawkach przypominających szczepionek podawanych w dzieciństwie (np. szczepieniu na tężec raz na 10 lat).
Gdzie można w Krakowie się zaszczepić?
Przychodnia TropicalMed w Małopolsce (adres: ul. Wrocławska 53D, 30-011 Kraków) to rozwiązanie dla pacjentów z okolic, którzy chcą uodpornić się na wiele chorób, także tych zagrażających w podróży zagranicznej.
Czy trzeba przygotować się przed wizytą?
Przygotowanie do wizyty w TropicalMed powinno obejmować: spakowanie dokumentu tożsamości, książeczki zdrowia, dokumentacji medycznej związanej z alergiami czy istotnymi chorobami przebytymi oraz zabranie planu podróży (jeśli immunizacja przed wyjazdem jest celem wizyty). Dobrze pamiętać o komfortowym ubraniu, które nie będzie krępować ruchów. Przychodząc na szczepienie doustne, nie należy jeść i pić na godzinę przed wizytą.
Ile dawek jest wymagane i w jakich odstępach?
Lekarz dopasowuje preparaty szczepienne i ilość dawek indywidualnie. Niektóre szczepionki zapewniają ochronę po jednej dawce (jak Stamaril na żółtą gorączkę), podczas gdy inne wymagają podania dwóch lub trzech dawek (jak Verorab przeciw wściekliźnie). Szczepienia wielodawkowe są wykonywane w odstępach kilku tygodni lub miesięcy.
Jakimi szczepionkami szczepicie?
W krakowskim oddziela TropicalMed można uodpornić się na wiele chorób zagrażających w Polsce, jak i za granicą. Przykładami są szczepienia Vaxigrip Tetra Kraków chroniące przed ciężkim przebiegiem grypy i powikłaniami czy szczepienia Ixiaro Kraków na japońskie zapalenie mózgu.
Masz dodatkowe pytania?
Zadzwoń do nas pod numer 692 75 33 33. Nasi konsultanci są dostępni codziennie od 08:00 do 21:00 i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.
Zarezerwuj termin wizyty

Centrum szczepień Kraków TropicalMed [oferta 2024]

2022-05-11 (ostatnia aktualizacja: 2024-05-08)
Poradnia medycyny podróży w Krakowie warto odwiedzić nie tylko przed dalszym wyjazdem (np. w tropiki). Choroby zakaźne, jak np. WZW A czy ospa wietrzna, czyhają bowiem niemal wszędzie.

Centrum szczepień Kraków – kiedy warto odwiedzić TropicalMed?

Immunizacja to jak na razie najskuteczniejsza metoda zapobiegania chorobom. "Uczy" organizm rozpoznawania i zwalczania drobnoustrojów chorobotwórczych, dzięki czemu układ odpornościowy lepiej radzi sobie z infekcją w przyszłości. Punkt szczepień Kraków to miejsce, w którym można:

 • uodpornić się na wszystkie choroby tropikalne (dengę też);
 • otrzymać dawki przypominające (np. na polio czy na błonicę, tężec i krztusiec);
 • uodpornić się na choroby nieuwzględnione w PSO, takie jak półpasiec, wścieklizna i RSV,;
 • wykonać niemal wszystkie szczepienia zalecane w Polsce (poza COVID-19) i sporą część obowiązkowych (poza gruźlicą, rotawirusami i Hib); sprawdź kalendarz szczepień.

TropicalMed Kraków to miejsce, które warto odwiedzić przed planowanym wyjazdem zagranicznym (najlepiej 6-8 tygodni wcześniej), przed sezonem epidemicznym w Polsce (np. dla grypy trwa on od października do kwietnia), przed planowaną ciążą czy przed podjęciem pracy w zawodzie narażającym na choroby (np. weterynarz-wścieklizna).

Nasz ośrodek można znaleźć pod adresem Wrocławska 53D, 30-011 Kraków. Poradnia chorób zakaźnych i punkt szczepień Kraków działa w dni robocze od 8:00 do 20:00, natomiast w soboty od 9:00 do 17:00. 

Jako że naszą główną grupą docelową są turyści, to pierwszą kwestią poruszoną w niniejszym artykule będą szczepienia tropikalne Kraków oraz medycyna podróży.

Co oferuje nasza poradnia chorób tropikalnych Kraków?

Planowanie każdego wyjazdu powinno wiązać się ze sprawdzeniem swojego stanu zdrowia – robi to lekarz medycyny podróży w ośrodku TropicalMed. Jak wspomniano wcześniej, taką wizytę najlepiej zaplanować 6-8 tygodni wcześniej, aby zdążyć uodpornić się na wszystkie choroby czyhające w miejscu docelowym. Nawet jeśli do wyjazdu zostało mniej czasu, to warto zgłosić się na szczepienia podróżne Kraków.

Niespodziewany spadek formy na wakacjach to coś, co może nie tylko skutecznie zrujnować wyjazd, ale także narazić na niepotrzebne koszty i stres. Poziom opieki medycznej w niektórych krajach odbiega od polskich standardów, toteż uzyskanie odpowiedniej pomocy może być utrudnione. Cennik w zagranicznych ośrodkach i szpitalach może znacznie nadszarpnąć budżet.

Powody, dla których warto zaszczepić się przed wyjazdemDlaczego warto odwiedzić centrum szczepień Kraków?

Aby zapobiec wszelkim czarnym scenariuszom, przed wyjazdem warto zgłosić się na szczepienia podróżne Kraków. Z reguły są one nieobowiązkowe, chociaż zdarzają się wyjątki. Wówczas wizyta w ośrodku jest niezbędna, żeby uzyskać tzw. żółtą książeczkę (TropicalMed oferuje wystawienie dokumentu).

Planujesz wakacje za granicą?

Odwiedź lekarza medycyny podróży w Krakowie!

Na wiele chorób tropikalnych (np. zikę) nie ma szczepionek w Polsce, warto więc znać zasady profilaktyki.
Nieuodpornieni turyści są bardziej narażeni na infekcje podczas wakacji zagranicznych.
Poziom opieki medycznej w niektórych krajach może być niski – warto zadbać o swoje zdrowie.
Zalecenia dopasowane do podróży. Punkt szczepień w centrum Krakowa. Wygodna rejestracja online.
kobieta po szczepieniu. TropicalMed Kraków Zarezerwuj termin wizyty

1. Obowiązkowe szczepienia + wystawienie żółtej książeczki

Wizyta w ośrodku medycyny podróży bywa nie tylko zalecana, ale i obowiązkowa. Dzieje się tak w przypadku wyjazdu do kraju, w którym wymaga się certyfikatu szczepienia na żółtą febrę. Dotyczy to głównie osób przybywających z regionów transmisji tego wirusa, jednak jest 20 krajów, które stawiają ten wymóg wszystkim przyjezdnym – także z Polski.

Obowiązkowe szczepienia za granicę Kraków – przykładowe kraje:

 • Angola,
 • Wybrzeże Kości Słoniowej,
 • Gujana Francuska,
 • Togo,
 • Mali.

Szczegóły w: Międzynarodowa Książeczka Szczepień.

W innych krajach, np. Arabii Saudyjskiej, niezbędny jest certyfikat szczepienia na meningokoki ACWY. Lekarz medycyny podróży Kraków w TropicalMed pomaga nie tylko cieszyć się zdrowiem na wakacjach, ale także zapewnia swobodę podróżowania. Aby nakazy i zakazy nie pokrzyżowały planów, lepiej skonsultować się ze specjalistą, który doradzi w sprawie obowiązkowej immunizacji.

Szczepienia podróżne Kraków przeprowadza się po tzw. kwalifikacji. Jej celem jest wychwycenie ewentualnych przeciwwskazań i eliminowanie ryzyka NOP (niepożądanych odczynów poszczepiennych). Podczas takiej kwalifikacji przeprowadza się ocenę stanu zdrowia na podstawie wywiadu, badania fizykalnego (m.in. opukiwanie, osłuchiwanie) oraz analizy parametrów życiowych pacjenta (np. temperatury ciała, ciśnienia krwi). Wszystko to służy maksymalizacji bezpieczeństwa szczepienia za granicę Kraków.

2. Zalecane szczepienia podróżne Kraków

TropicalMed Kraków to miejsce, w którym lekarz podróży udziela istotnych wskazówek przed wyjazdem. Można tu także zamówić i wykonać niezbędne szczepienia ochronne. Ważnym aspektem naszych usług jest indywidualne podejście: każdy pacjent jest inny, a wycieczki – najróżniejsze. Zalecenia dotyczące immunizacji przed wyjazdem oraz profilaktyki chorób w trakcie wakacji zależą od wielu czynników. Jakich?

Zalecane szczepienia dla podróżnych Kraków zależą od:

 • miejsca docelowego – w niektórych rejonach pewne drobnoustroje chorobotwórcze występują endemicznie (np. żółta febra w Senegalu);
 • rodzaju wycieczki – w większych miastach zagrożenie infekcjami jest zazwyczaj mniejsze niż na obszarach zielonych/wiejskich; przykładowo na safari czy biwaku łatwiej nabawić się chorób przenoszonych przez insekty (np. japońskie zapalenie mózgu po ukąszeniu komara); 
 • grupy ryzyka – na przykład, osobom z osłabionym organizmem szczególnie zaleca się immunizację, a fani ulicznego jedzenia powinni rozważyć m.in. szczepienie na dur brzuszny.

Czynniki wpływające na zalecenia lekarza medycyny podróżyPoradnia chorób tropikalnych dobiera szczepienia indywidualnie

Podczas egzotycznych wakacji przydają się nie tylko tropikalne szczepienia Kraków, ale także profilaktyka chorób, na które nie ma tego typu preparatów ochronnych. Jedną z nich jest malaria.

3. Zalecenia dotyczące profilaktyki (np. malarii)

Wizyta w TropicalMed Kraków z odpowiednim zapasem czasu pozwoli na skompletowanie apteczki podróżnej. Wymaga to bowiem uzyskania recept na niektóre leki – np. przeciwmalaryczne które dobiera nasz personel wykwalifikowany w medycynie tropikalnej.

Wśród uniwersalnych zaleceń, których może udzielić lekarz medycyny podróży przed wyjazdem w tropiki, można wyróżnić:

 • ochrona przed ukąszeniami komarów (repelenty, zakrywająca odzież, moskitiery) – zapobiega chorobom takim jak japońskie zapalenie mózgu, żółta febra, malaria czy denga;
 • przestrzeganie higieny, uzdatnianie wody do picia, przegotowywanie potraw i mycie owoców i warzyw – to tylko niektóre zalecenia, które mogą uchronić przed tropikalnymi infekcjami układu pokarmowego, jak np. dur brzuszny czy cholera.
 • szczepienia (wspomniane wcześniej).

TropicalMed to poradnia chorób tropikalnych Kraków i centrum szczepień Kraków, gdzie uzyskasz poradę na temat ochrony zdrowia na wyjeździe służbowym, biznesowym czy turystycznym. Należy pamiętać, że choroby zakaźne nie zagrażają wyłącznie podczas podróży, ale także w kraju.

Jakich innych chorób można uniknąć, odwiedzając punkt szczepień Kraków?

Nie tylko podróże powinny być poprzedzone konsultacją w poradni medycyny podróży w Krakowie. Także w klimacie umiarkowanym (w którym leży m.in. Polska) czyha wiele chorób zakaźnych, którym zapobiegają szczepienia. Jakie na przykład?

 • kleszczowe zapalenie mózgu – w Europie i Azji (także w Polsce),
 • WZW A – wybuch zakażeń z 2017 potwierdza, że zagrożenie jest realne, 
 • grypa – powszechna na całym świecie (w Polsce sezonowo),
 • ospa wietrzna – w klimacie umiarkowanym zagrażająca głównie dzieciom,
 • odra – spadek poziomu wyszczepienia grozi powrotem tej choroby.

TropicalMed – medycyna podróży, szczepienia na choroby tropikalne, grypę i HPV to punkt szczepień Kraków oferujący różne preparaty ochronne. Immunizacja pozwala zapobiegać wielu chorobom zakaźnym, występującym we wszystkich zakątkach świata – zarówno w Polsce, jak i podczas bliższych/dalszych podróży.

Czy szczepienia w TropicalMed Kraków są refundowane?

Medycyna podróży i szczepienia tropikalne nie są objęte przez NFZ
Medycyna podróży i szczepienia tropikalne to specjalistyczne usługi, które nie są objęte refundacją przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). W związku z tym koszty takich szczepień muszą być pokryte przez pacjentów.

Ważne jest jednak, aby nie lekceważyć tych szczepień, gdyż zapewniają one ochronę przed groźnymi chorobami występującymi w egzotycznych krajach. Inwestowanie we własne zdrowie przed podróżą może przynieść korzyści nie tylko podczas wyprawy, ale także w dłuższej perspektywie, chroniąc organizm przed potencjalnymi zagrożeniami.

Podróżowanie wiąże się z ponoszeniem kosztów transportu, zakwaterowania i wyżywienia, a także odpowiedniej immunizacji. Szczepienia nieobowiązkowe są w Polsce w zdecydowanej większości płatne.

Szczepienia przed podróżą nie są refundowaneSzczepienia turystyczne Kraków nie są na NFZ

Szczepienia tropikalne Kraków oraz inne, które nie są obowiązkowe w Polsce (np. na RSV czy półpasiec) są pełnopłatne nawet w placówkach publicznych, które mają podpisaną umowę z NFZ.

Koszt konsultacji lekarskiej (w TropicalMed w cenie 70 zł) oraz szczepień ochronnych przed wyjazdem może się różnić w poszczególnych placówkach. Poradnie medycyny podróży oferują też odmienny (mniej lub bardziej rozbudowany) zestaw preparatów. Dużą zaletą centrum szczepień Kraków są atrakcyjne cenowo zestawy preparatów, dopasowane do specyfiki wycieczki. "Afryka" czy "Pakiet hotelowy" to tylko niektóre z nich. Sprawdź cennik TropicalMed i wybierz szczepienia dopasowane do swojej podróży w najniższej możliwej cenie!

Wizyta w centrum szczepień Kraków jest wygodna (bez kolejek) i bezpieczna – każdym pacjentem zajmuje się wykwalifikowany personel. 

Zapraszamy na wizytę!

Planujesz wyjazd?

Miej na uwadze zalecane szczepienia i chroń się od zagranicznych chorób
Zarezerwuj termin wizyty
Czytaj więcej: