Szczepienia HPV Kraków 2023

HPV może prowadzić do rozwoju nowotworu narządów płciowych. Prezerwatywy nie gwarantują ochrony tak wysokiej jak szczepienie.

  • Najniższa cena szczepienia Gardasil 9 w Krakowie - 599 zł za dawkę (wraz z kwalifikacją).
  • Punkt szczepień w centrum Krakowa.
  • Duży wybór terminów, także w soboty.
health_and_safety

Skuteczna ochrona przed rakiem

Szczepionka Gardasil 9 chroni przed największą liczbą serotypów HPV.

stethoscope

Wykwalifikowany personel

Doświadczeni lekarze TropicalMed dbają o bezpieczeństwo i komfort pacjentów podczas wizyty szczepiennej.

event_available

Wiele dostępnych terminów

TropicalMed działa w dni robocze od 8:00 do 20:00 oraz w soboty w godzinach 9:00-17:00, co ułatwia zaplanowanie wizyty szczepiennej w dogodnym terminie

timer

Brak kolejek

Rejestracja online na godziny zapobiega powstawaniu kolejek, dzięki czemu wizyta szczepienna przebiega sprawnie.

Kiedy najlepiej szczepić na HPV?
Szczepienie na HPV jest najskuteczniejsze i najbardziej zasadne i chłopców i dziewczynek w wieku od 9 do 14 lat. Programy obowiązkowej i refundowanej immunizacji w innych krajach obejmują właśnie tę grupę wiekową. HPV rozprzestrzenia się drogą płciową, więc szczepienia przed inicjacją seksualną są najkorzystniejsze.
Czy osoba dorosła może zaszczepić się na HPV?
Tak, szczepienie jest rekomendowane również dorosłym. Pozwala to chronić się przed infekcją, która może skończyć się nowotworem oraz przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa HPV wśród ludzi.
Ile kosztuje szczepienie HPV w 2023 roku?
Dawka szczepionki Cervarix w kosztuje 349 zł, natomiast Gardasil 9 – 539 zł/dawka. Przed każdym zastrzykiem niezbędna jest też kwalifikacja lekarska w cenie 60 zł.
Która szczepionka HPV jest najlepsza?
Najbardziej kompleksową ochronę zapewnia Gardasil 9. To preparat, który ma w swoim składzie antygeny aż dziewięciu szczepów brodawczaka ludzkiego. Chcąc skutecznie zapobiegać zakażeniu wirusem HPV, warto rozważyć szczepienie.
Umów szczepienie na HPV

Szczepionka na HPV dla dorosłych w Krakowie już za 599 zł za dawkę!

2022-03-30 (ostatnia aktualizacja: 2023-11-10)
Szczepionka HPV refundacja 2023 Kraków – sprawdź, czy można za darmo uodpornić się w Polsce oraz jak dawkuje się poszczególne preparaty. Wirus HPV jest powszechny, szybko się rozprzestrzenia i może wywoływać raka narządów płciowych. Szczepionki zapewniają ochronę przed infekcją i minimalizują ryzyko nowotworów.

Szczepienia HPV Kraków 2023 – ile kosztuje?

HPV (ang. Human Papillomavirus) to ludzki wirus brodawczaka, transmitowany drogą płciową. Infekcja często przebiega łagodnie lub nawet bezobjawowo, co sprzyja rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów chorobotwórczych. Szacuje się, że nawet 80% osób aktywnych seksualnie ma za sobą tego typu zakażenie. Nosiciele wirusa często nie są tego świadomi.

Szczepienie HPV Kraków (i w innych oddziałach TropicalMed) to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania infekcji. Wśród zarejestrowanych w Polsce preparatów można wyróżnić Gardasil 9 – Kraków oferuje tę szczepionkę, która zapewnia ochronę aż przed dziewięcioma różnymi szczepami HPV. 

HPV szczepionka cena:

Szczepienia na HPV w Krakowie (cena i kontakt)Gardasil 9 Kraków – dostępny w TropicalMed

TropicalMed oferuje także drugi preparat, który chroni wyłącznie przed dwoma najbardziej onkogennymi szczepami HPV, czyli 16 i 18.

Szczepionka HPV cena: w TropicalMed immunizacja preparatem 2-walentnym kosztuje 349 zł.

Szczepienie HPV Kraków to skuteczny i bezpieczny sposób na zapobieganie zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego, który odpowiada za zdecydowaną większość zachorowań na raka odbytu i narządów płciowych – w szczególności szyjki macicy.

Chcesz zaszczepić się na HPV?

Zapraszamy do TropicalMed w Krakowie!

Wirus HPV odpowiada za większość (ponad 95%) zachorowań na raka szyjki macicy.
Rak szyjki macicy to drugi najczęstszy nowotwór złośliwy wśród kobiet w Polsce.
Na raka szyjki macicy co roku umiera w Polsce około 1500 kobiet.
Skuteczne i bezpieczne szczepionki. Brak kolejek. Punkt szczepień w centrum Krakowa.
kobieta po szczepieniu. szczepienie hpv kraków Umów się na szczepienie przeciw HPV w Krakowie!

Szczepionka HPV refundacja 2023 Kraków

Preparat Cervarix jest w Polsce refundowany w 100% dla osób w wieku 9-18 lat oraz w 50% dla osób pełnoletnich. Na darmowe szczepienie preparatem Gardasil 9 mogą liczyć wyłącznie dzieci w wieku 12 i 13 lat.

Według danych WHO, już ponad 100 państw (w tym Polska) oferuje pełne dofinansowanie dla osób chcących uodpornić się przed HPV – szczepienie Kraków w TropicalMed jest jednak płatne. 

Darmowe szczepienia HPV Kraków można zrealizować w prawie 40 placówkach, jednak są one przeznaczone wyłącznie dla pacjentów w wieku 12 i 13 lat. Dla pacjentów od 9. roku życia jest dostępne tylko 50% refundacji na szczepionki 2-walentnej. Należy pamiętać, że ochrona przed wirusem brodawczaka ludzkiego jest ważna w każdym wieku, dlatego osoby kwalifikujące się wyłącznie do pełnopłatnych szczepień powinny wykonać je w TropicalMed – to najwygodniejszy i najszybszy sposób.

Gardasil 9 refundacja 

Na świecie istnieje tylko jedna szczepionka chroniąca przed 9 typami HPV. To Gardasil 9 – refundacja tego preparatu nie występuje we wszystkich krajach wymienionych przez WHO. Tam, gdzie immunizacja jest darmowa (np. w Finlandii i na Słowacji) stosuje się różne szczepionki na HPV: dwu-, cztero- lub dziewięciowalentne. 

Gardasil 9 refundacja: wśród krajów, które oferują dofinansowanie właśnie tego preparatu, można wyróżnić m.in. Maltę, Danię czy Polskę (tylko dla 12- i 13-latków).

HPV szczepienie Kraków – jak wygląda?

HPV szczepienie Kraków jest przeprowadzane po kwalifikacji przeprowadzonej przez wykwalifikowanego specjalistę. Po wnikliwym wywiadzie z pacjentem i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań, przeprowadza się immunizację jednym z dwóch dostępnych preparatów. 

Gardasil 9 Kraków – dawkowanie

Szczepionka Gardasil 9 jest podawana najczęściej w schemacie trzydawkowym; u najmłodszych pacjentów (w wieku 9-14 lat), można zastosować dwie dawki w odstępie 5-13 miesięcy.

Schemat szczepienia na HPV preparatem Gardasil 9Gardasil 9 Kraków – schemat szczepienia

Gardasil 9 zapewnia najskuteczniejszą ochronę, bo zawiera aż 9 różnych szczepów HPV. W TropicalMed szczepimy wyłącznie tym preparatem

Szczepionka HPV refundacja 2023 Kraków – dlaczego warto ją wprowadzić dla wszystkich?

Szczepionka HPV zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa wywołującego nowotwory narządów płciowych oraz odbytu i jamy ustno-gardłowej. To ważne, bo badania profilaktyczne są zaniedbywane przez wiele osób.

O pierwszym czynniku przemawiającym za wprowadzeniem powszechnego szczepienia na HPV już wiadomo – to wysoka zaraźliwość wirusa i niejednokrotny brak możliwości weryfikacji, czy partner jest nosicielem. Nawet prezerwatywy nie dają stuprocentowego zabezpieczenia przed zakażeniem – HPV może rozprzestrzeniać się na miejsca niechronione warstwą lateksu.

Drugi argument odnosi się o konsekwencji, jakie może nieść ze sobą zakażenie HPV. Wiele infekcji przebiega łagodnie lub bezobjawowo, jednak nie można zapominać o wysokiej onkogenności wirusa. Według WHO, odpowiada on za ponad 95% przypadków raka szyjki macicy. Przewlekła, nieleczona infekcja (której często nie da się zauważyć), prowadzi do innych zmian nowotworowych:

  • rak przestrzeni ustno-gardłowej,
  • rak odbytu,
  • rak prącia,
  • rak sromu,
  • rak pochwy.

Powyższe choroby są niebezpieczne dla zdrowia i życia, a zapobiegać im może szczepionka HPV – refundacja 2023 Kraków dla wszystkich zwiększyłaby dostęp do bezpiecznej i skutecznej immunizacji.

Szczepienia na HPV chronią przed nowotworamiDarmowe szczepienia HPV Kraków zapobiegłyby wielu infekcjom

Po trzecie, profilaktyka nowotworowa w Polsce, mimo że darmowa, jest często zaniedbywana. Naprawdę niewiele osób regularnie wykonuje badania (np. cytologiczne, urologiczne), które mają pomóc we wczesnym wykrywaniu i skutecznym zwalczaniu raka. Szczepienie na HPV w Krakowie może pomóc osobom, które z różnych względów zaniedbują pozostałe działania profilaktyczne. 

Ostatnim czynnikiem jest kompleksowa ochrona, jaką dawałoby refundowane szczepienie HPV Kraków 2023. TropicalMed oferuje wszystkim preparat Gardasil 9, chroniący przed największą ilością szczepów wirusa.

Więcej na temat dofinansowań do immunizacji można przeczytać w artykule: Szczepionka HPV refundacja 2023 Kraków

Szczepienie HPV Kraków 2023 – przyjdź do TropicalMed

TropicalMed to miejsce, gdzie oferowane są wygodne i skuteczne szczepienia HPV Kraków 2023. Brak kolejek, zakup, kwalifikacja i immunizacja w jednym miejscu oraz wygodna rejestracja online (nawet w soboty) to tylko niektóre atuty naszego ośrodka.

Serdecznie zapraszamy!

TropicalMed – medycyna podróży, szczepienia na choroby tropikalne, grypę i HPV

grafika marketa mapy Wrocławska 53D, 30-011 Kraków

grafika telefonu +48 692 753 333

Godziny otwarcia
Pon-Pt
08:00-20:00
Sob
09:00-14:00

Pamiętaj o szczepieniu na HPV!

Skuteczne, nowoczesne preparaty. Bliskie terminy i prosta rejestracja.
Umów szczepienie na HPV
Czytaj więcej: