Co wyróżnia TropicalMed – sieć punktów szczepień w Polsce?

Co wyróżnia TropicalMed – 7 korzyści

zdjęcie Katarzyna Ślusarz, TropicalMed opinie Katarzyna Ślusarz | 2023-03-22 (ostatnia aktualizacja: 2023-08-18)
Immunizacja przed podróżą, przed zajściem w ciążę (lub w jej trakcie) czy dawki przypominające – to tylko niektóre przykłady szczepień, których nie obejmuje refundacja NFZ. Co wyróżnia TropicalMed i sprawia, że właśnie tam warto wykonać potrzebne szczepienia? Sprawdź!

Co wyróżnia TropicalMed – 7 powodów, dla których warto nas wybrać

Szczepienia skutecznie chronią przed chorobami i zapobiegają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów, dzięki czemu można chronić nie tylko siebie, ale także innych – m.in. swoich najbliższych. Są wykonywane na przykład:

  • przed egzotyczną podróżą, np. na żółtą gorączkę;
  • przed sezonem zachorowań, np. w zimie na kleszczowe zapalenie mózgu;
  • przed zabiegami, np. na WZW typu B przed operacją;
  • w celu ochrony najbliższych, np. na różyczkę przed zajściem w ciążę;
  • w celu wywiązania się z obowiązków prawnych – szczepienia pracowników;
  • w celu uzyskania ciągłości ochrony, np. dawki przypominające na błonicę, tężec i krztusiec co 10 lat.

Powodów, dla których ludzie poszukują informacji o szczepieniach jest mnóstwo, a to tylko niektóre z nich. TropicalMed to idealne miejsce, żeby zadbać o zdrowie – otrzymać profesjonalną poradę lekarską, wykonać szczepienie w bezpiecznych i komfortowych warunkach oraz otrzymać niezbędną dokumentację medyczną. Co wyróżnia TropicalMed i sprawia, że warto wybrać właśnie ten ośrodek?

1. Rejestracja na szczepienia online

Osoby, którym zależy na immunizacji, na samym początku muszą sprawdzić, jak umówić się na szczepienie. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu telefon lub udaje do najbliższego punktu w celu osobistego dokonania zapisu.

Rejestracja na szczepienie może być naprawdę uciążliwa. Przeciągające się oczekiwanie na połączenie przy akompaniamencie drażniącej muzyczki czy konieczność stawienia się w ośrodku to elementy, które potrafią zniechęcić do immunizacji.

TropicalMed ma radę na to, jak umówić się na szczepienie bez nerwów i tracenia czasu na dojazdy. Oferuje wygodny i intuicyjny system zapisów online. Wystarczy wybrać ośrodek, datę i godzinę oraz podać personalia (imię i nazwisko) i numer telefonu. Sprawdź: e-rejestracja na szczepienie.

2. Brak kolejek

Gdzie na szczepienie bez kolejki? To pytanie zadaje sobie wiele osób – po pierwsze, czas to pieniądz, a po drugie, godziny spędzone w poczekalni można spożytkować dużo przyjemniej. Kwestia tego, jak najszybciej się zaszczepić jest też ważna np. dla osób, które wykupiły wycieczkę last minute i potrzebują zdążyć zadbać o swoje zdrowie przed planowaną datą wyjazdu.

E-rejestracja na szczepienie w TropicalMed ułatwia rozplanowanie wizyt w taki sposób, by pacjenci nie musieli tracić czasu w poczekalni. Osoby zastanawiające się, gdzie na szczepienie bez kolejki, powinny więc zdecydować się na immunizację w TropicalMed.

Chcesz wykonać szczepienia ochronne?

Przyjdź do punktu szczepień TropicalMed!

Usługi medyczne za granicą bywają naprawdę drogie (np. doba w szpitalu w Singapurze do 5000 SGD); warto zaszczepić się przed podróżą.
Brak szczepień w ciąży grozi poważnymi komplikacjami i wadami wrodzonymi u dziecka (np. zespół różyczki wrodzonej).
Na tężec w Polsce chorują głównie osoby dorosłe i seniorzy, którzy zaniedbują szczepienia przypominające co 10 lat.
Bogata oferta szczepień. Wykwalifikowany personel. Wygodna rejestracja online.
kobieta po szczepieniu. rejestracja na szczepienia Zarejestruj się na szczepienie

3. Preparaty dostępne na miejscu

Szczepienia nieobowiązkowe (m.in. przypominające czy na choroby tropikalne) trzeba zorganizować sobie na własną rękę – zgłosić się po receptę, zakupić preparat, a następnie przechować i dostarczyć go do punktu, w którym chce się wykonać szczepienie.

Niektóre preparaty, jak np. Dukoral przeciw cholerze, bardzo trudno jest dostać w aptekach. Jak najszybciej się zaszczepić, kiedy trzeba urządzać polowanie na  produkt, którego nigdzie nie ma?

Rozwiązaniem jest TropicalMed, w którym większość preparatów jest dostępna na miejscu, a w pozostałych przypadkach to personel dba o to, by zapewnić pacjentowi niezbędne szczepienia. Dodatkowo, nie trzeba martwić się o przechowanie produktu w odpowiednich warunkach. W TropicalMed szczepienie jest więc nie tylko wygodniejsze, ale i bezpieczniejsze.

4. Lekarze z doświadczeniem

To, co wyróżnia TropicalMed to także wykwalifikowany personel. Szczepienie nie polega bowiem tylko na podaniu preparatu – wkłuciu czy sporządzeniu doustnej zawiesiny. 

Po pierwsze, przed każdym szczepieniem potrzebna jest kwalifikacja – to badanie mające na celu wykluczenie przeciwwskazań i maksymalizację bezpieczeństwo zabiegu. Lekarz musi więc dysponować specjalistyczną wiedzą, m.in. na temat składu poszczególnych preparatów – np. żeby nie podać szczepionki Stamaril osobie z silną alergią na kurze jajka.

Po drugie, duży odsetek szczepiących się stanowią turyści. Aby wydać zalecenia dopasowane do konkretnej podróży, lekarz musi dysponować wiedzą o sytuacji epidemiologicznej na świecie. Niektóre osoby nie zgłaszają się do ośrodka z odpowiednim wyprzedzeniem (tj. 6-8 tygodni przed datą wyjazdu) i nie wiedzą, jak najszybciej się zaszczepić. Wówczas lekarz musi wiedzieć, jak bezpiecznie zastosować szczepienia w schemacie przyspieszonym.

Po trzecie, w TropicalMed można liczyć nie tylko na immunizację, ale także profesjonalną poradę medyczną. To ważne m.in. dla osób wybierających się w regiony występowania malarii. Nie ma szczepienia na tę chorobę, a pasożyty, które ją wywołują, mają różną odporność na poszczególne lekarstwa. Lekarz musi dysponować specjalistyczną wiedzą na temat tego, jaką chemioprofilaktykę zastosować w przypadku konkretnej podróży.

TropicalMed daje gwarancję szczepienia w komfortowych i bezpiecznych warunkach oraz poradę lekarską od doświadczonych specjalistów. 

5. Korzystne cenowo pakiety

Tylko pozycje obowiązkowe w Programie Szczepień Ochronnych (PSO) są refundowane, za resztę trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Koszty preparatów są dość wysokie, co potrafi zniechęcić do immunizacji. Rezygnacja ze szczepień to nie tylko narażanie swojego zdrowia, ale często także portfela – koszty leczenia za granicą bywają naprawdę wysokie.

TropicalMed ma w swojej ofercie korzystne cenowo pakiety:

  • dla podróżujących: „Hotelowy”, „Afryka”, „Ameryka Łacińska”, „Azja Południowo-Wschodnia”;
  • dla hobbystów/pracowników: „Myśliwy i leśniczy”, „Fryzjer/ka i usługi kosmetyczne”, „Miłośnik przyrody i działkowiec”;
  • dla osób narażających się na ukąszenia kleszczy: „Kleszczowe zapalenie mózgu”.

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują więcej niż jednego szczepienia – pozwala zaoszczędzić na kwalifikacjach, obniżając całkowity koszt immunizacji. Sprawdź: cennik TropicalMed. 

6. TropicalMed opinie – rekomendacje pacjentów

To, co wyróżnia TropicalMed to także głosy zadowolonych pacjentów, którzy skorzystali już z naszych usług. Sprawna obsługa, przyjemna atmosfera, duża dostępność preparatów czy profesjonalizm to zalety najczęściej wymieniane przez internautów w opiniach Google.

TropicalMed opinie: aktualna ocena ośrodka to 4,9 gwiazdki na 5 możliwych.

7. Duża dostępność terminów

Jednym z najczęstszych problemów osób, którym zależy na immunizacji jest to, jak znaleźć wolny termin na szczepienie. Godziny otwarcia ośrodków często pokrywają się z czasem, który trzeba spędzić w pracy. Trzeba albo brać dodatkowy dzień wolny, albo prosić o możliwość wcześniejszego zwolnienia i odpracowania zaległych godzin.

W TropicalMed nie trzeba martwić się o to, jak znaleźć wolny termin na szczepienie – działamy od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00. Pozwala to zaplanować wizytę bez względu na to, w jakim systemie się pracuje. To, co wyróżnia TropicalMed, to otwarcie także w soboty (9:00-17:00) – dzięki temu osoby, które nie mają czasu w dni robocze, także mogą się zaszczepić.

Przyjdź na szczepienie w TropicalMed

Wygodna rejestracja na szczepienia online, sprawna i profesjonalna obsługa oraz duża dostępność terminów i preparatów w korzystnych cenach to to, co wyróżnia TropicalMed.

Przyjdź do ośrodka w Krakowie, Kielcach lub Chorzowie (Śląsk) i przekonaj się sam/a, że TropicalMed to najlepsze miejsce dla osób, którym zależy na szczepieniach i konsultacji lekarskiej.

Serdecznie zapraszamy!