Medycyna podróży konsultacja online dostępna w TropicalMed

Medycyna podróży konsultacja online – jak to działa?

zdjęcie Katarzyna Ślusarz, lekarz medycyny podróży online Katarzyna Ślusarz | 2023-04-04
Medycyna podróży online pozwala dowiedzieć się o zagrożeniach zdrowotnych w podróży oraz wymaganiach związanych z immunizacją. Ponadto, podczas wirtualnej wizyty można otrzymać e-receptę na szczepionki oraz leki (np. na malarię czy chorobę wysokościową). Sprawdź jak to działa!

Medycyna podróży konsultacja online

Planując wyjazd za granicę, czy to służbowy czy prywatny, warto skonsultować się z lekarzem medycyny podróży. To specjalista, który informuje o niebezpieczeństwach zdrowotnych w miejscu docelowym i zaleca odpowiednie środki profilaktyki. Jeśli jest taka możliwość, taką wizytę dobrze jest umówić minimum 6 tygodni przed planowaną datą wyjazdu. Niestety, zagęszczenie ośrodków medycyny tropikalnej w Polsce jest niewystarczające. Oznacza to, że bywa trudno znaleźć punkt w swoim miejscu zamieszkania. Pomocna jest wówczas konsultacja online z lekarzem medycyny podróży, dostępna na stronie TropicalMed. Jak to działa?

Lekarz medycyny podróży online

Mało kto dysponuje wiedzą o wszystkich zagrożeniach dla zdrowia występujących w poszczególnych zakątkach świata. Aby skutecznie im zapobiegać, niezbędna jest konsultacja ze specjalistą. Lekarz medycyny podróży online jest dostępny pod tym adresem.

Zamiast wybierać konkretny ośrodek, trzeba zaznaczyć opcję „Medycyna podróży konsultacja online”. Koszt takiej wirtualnej wizyty wynosi 60-150 zł, w zależności od wybranej godziny. Cena wyświetla się od natychmiast po wybraniu opcji online. 

Następnie trzeba podać swoje dane: imię, nazwisko, numer PESEL i adres – są one potrzebne do wystawienia faktury oraz recepty. Rachunek przychodzi na e-mail wskazany podczas wirtualnej wizyty. O umówionej dacie i godzinie lekarz dzwoni do pacjenta.

Do czego przydaje się konsultacja online z lekarzem medycyny podróży?

Medycyna podróży online – korzyści

Profilaktyka chorób na wakacjach obejmuje szczepienia ochronne lub przyjmowanie określonych leków, a także przestrzeganie pewnych zasad. Przykładowo, picie soków z lodem przyrządzonym z wody kranowej grozi zachorowaniem m.in. na dur brzuszny, dlatego należy unikać tego typu napojów. Oto, czym zajmuje się medycyna podróży online:

1. Informowanie o zagrożeniach zdrowotnych na wakacjach

Po pierwsze, sytuacja epidemiologiczna w poszczególnych krajach jest różna, a po drugie – każdy wypoczywa na swój sposób. Potrzebne jest więc indywidualne podejście do każdego turysty, by dopasować zalecenia do specyfiki danej podróży. Przykładowo, wyprawa do brazylijskiej Amazonii wiąże się z zupełnie innymi zagrożeniami dla zdrowia niż pobyt w nadmorskim kurorcie w tym samym kraju. 

Brakuje ośrodka medycyny podróży w Twoim mieście?

Rozwiązaniem jest medycyna podróży online!

Zarodźce malarii w poszczególnych zakątkach świata wytwarzają różną lekoodporność.
Zasady dotyczące obowiązkowych szczepień na żółtą febrę są nieco skomplikowane.
Lekarze rodzinni często nie dysponują specjalistyczną wiedzą na temat chorób tropikalnych.
Zalecenia dopasowane do specyfiki podróży. Wykwalifikowany personel. Możliwość otrzymania e-recepty.
kobieta po szczepieniu. medycyna podróży online Umów się na konsultację lekarską

Medycyna tropikalna konsultacja online – żółta febra: jest wiele krajów holoendemicznych, czyli zagrożonych chorobą na określonych obszarach. Przykładowo, wschodnia część Kenii jest wolna od żółtej gorączki, natomiast na zachodzie (np. na safari w Masai Mara) bardzo łatwo o infekcję.

Wiedza zdobyta podczas wirtualnej konsultacji w TropicalMed pozwala nie tylko cieszyć się zdrowiem na wakacjach, ale także swobodnie podróżować. Dlaczego?

2. Informowanie o wymaganiach formalnych

Podróż wiąże się z formalnościami – wyrobieniem paszportu, uzyskaniem wizy itd. Podróżując do niektórych miejsc równie ważna jest dokumentacja medyczna. Bez wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień można spotkać się z odmową wjazdu na teren kraju, przymusowym szczepieniem na granicy czy kwarantanną. 

W niektórych krajach wymaga się certyfikatu szczepienia na żółtą febrę. Obowiązek dotyczy albo wszystkich (np. w Kamerunie), albo tylko wybranych podróżnych (szczegóły w: jak uzyskać żółtą książeczkę). Lekarz medycyny podróży online w TropicalMed informuje o konieczności immunizacji przed daną podróżą.

Aby nie spotkać się z żadnymi nieprzyjemnościami związanymi z brakiem obowiązkowych szczepień, warto skorzystać z opcji, jaką jest konsultacja online z lekarzem medycyny podróży.

3. Wydawanie niezbędnych recept

Wszystkie szczepionki oraz niektóre lekarstwa przydatne podczas wakacji (np. przeciwmalaryczne, na chorobę wysokościową) są wydawane wyłącznie na receptę. Lekarz medycyny podróży online wystawia e-recepty, które można zrealizować w najbliższej aptece i zapisać się na podanie szczepionki w najbliższym punkcie – niekoniecznie w centrum medycyny tropikalnej. Dzięki temu immunizacja jest możliwa nawet wówczas, gdy w pobliżu nie ma tego typu ośrodka.

Medycyna tropikalna konsultacja online – malaria: chemioprofilaktyka przeciwmalaryczna to skomplikowany temat (szczegóły w: najlepsze leki na malarię), który nie zawsze wchodzi w zakres kompetencji lekarza rodzinnego. Lepiej skorzystać z porady specjalisty TropicalMed.

TropicalMed – medycyna podróży konsultacja online

Medycyna podróży online to idealna opcja dla osób, którym zależy na zdrowiu w podróży. Nie trzeba stawiać się na wizytę stacjonarną, co oznacza sporą oszczędność czasu – w niektórych ośrodkach konieczne jest bowiem długie czekanie w kolejce. 

Na wirtualnej konsultacji w TropicalMed można liczyć na indywidualne podejście, sprawną obsługę przez Internet oraz wykwalifikowany personel medyczny.

Serdecznie zapraszamy!